Mikołajki Bluesowe

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Restauracja Verona Cafe zapraszają na Mikołajki Bluesowe na których wystąpi czołowa polska formacja bluesowa GRUFF z Krakowa. 3 grudnia 2014 godz. 20.30 Restauracja – Verona Cafe ul. Janowska 4/8. Bilety w cenie 35 zł już można nabyć w Veronie. Rezerwacja miejsc po wcześniejszym zakupie biletu. Tel.83/344-20-20

GRUFF! to ultra-formacja powstała z bluesowego duetu Przytuła & Kruk, po to by burzyć konwenanse muzyczne, mieszać i niszczyć wszelkie schematy. Fuzja akustycznego tandemu z pełnym energii perkusyjnym graniem Maćka Kudły dała zadziwiający efekt. Na ich koncertach można zasmakować różnych klimatów: od nastrojowych, bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, aż do ciężkich (momentami nawet heavy metalowych) brzmień.

Brzmienie tradycyjnych, akustycznych instrumentów (gitara rezofoniczna i 12-strunowa) Tomka Kruka zmienia się nie do poznania po przepuszczeniu przez elektroniczną machinerię. Rasowy, „czarny” głos Bartka Przytuły przybiera najróżniejsze barwy, od jazzowego scatu po heavy-metalowy krzyk. Wszystko to jest zamknięte w ramy przez perkusję Maćka Kudły, który z nieziemskim refleksem i precyzją reaguje na kolegów, zaskakując co chwila nowymi rytmami.

Muzycy mają na swoim koncie wiele sukcesów i nagród:

  • zwycięstwo w Polish Blues Challenge w listopadzie 2010 oraz wygrana w polskich eliminacjach do International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA – najbardziej prestiżowego konkursu artystów bluesowych na świecie!
  • zwycięstwo w konkursie małej sceny podczas XXX edycji najpopularniejszego festiwalu bluesowego w Polsce – RAWA BLUES Festiwal oraz występ na głównej scenie w roku 2010. Wokalista Bartek Przytuła został laureatem ankiety BLUES TOP 2012, 2013 w kategorii Wokalista Roku,

Bartek Przytuła – wokal, harmonijka, kazoo
Tomek Kruk – elektryczna gitara dobro, 12-strunowa
Maciek Kudła – perkusja