XXVIII Bialskie Zaduszki Jazzowe

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Restauracja „Verona-cafe” zapraszają na:
XXVIII Bialskie Zaduszki Jazzowe – 5 listopada (środa) 2014 godz.20.30
Restauracja „Verona cafe” ul.Janowska 4/8 Bilety w cenie 35 zł już można nabyć w Veronie. Rezerwacja miejsc po wcześniejszym zakupie biletu (tel. 83 344 20 20)

Bialskie Zaduszki Jazzowe to najstarsza cykliczna impreza muzyczna w Białej Podlaskiej. Zapoczątkowana na początku lat 80-tych przez ś.p. Adę Radzikowską, a od 1987 roku organizowana lub współorganizowana przez bialskiego muzyka Jarosława Michaluka.

Gośćmi Zaduszek byli m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Piotr Wojtasik, Artur Dutkiewicz, Marcin Olak, Danuta Błażejczyk, Ewa Uryga , Jorgos Skolias,Adam Wendt,Natalia Niemen, Wanda Johnson-USA, Walter Smith III-Los Angeles i in.

Najbliższe Zaduszki będą poświęcone pamięci Stephane Grappelliego, jednego z najwybitniejszych skrzypków w historii. Stąd też będzie można usłyszeć kompozycje wybitnego Francuza.

Wystąpi:
Maciej Strzelczyk & NEW WORLD STRINGS TRIO
Maciej Strzelczyk – skrzypce, lider
Krzysztof Woliński – gitara
Paweł Puszczało – kontrabas

Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych. Zdobył wiele nagród m.in. wyróżnienie na Jazz Juniors, Złoty Smyczek na MFSJ im. Zb. Sejferta w Szczecinie, pierwszą nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą oraz Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. Współpracował z takimi znakomitościami sceny jazzowej, jak: M. Bliziński, K. Jonkisz, S. Kulpowicz, W. Nahorny, Z. Namysłowski ,T. Stańko, A.Jagodziński ,J.Szrom , I.Zając ,E.Bem , J.Śmietana ,J.Skowron. Koncertował m.in. z Irwingiem Lee III Jr., P. Caterine, P. Blanchard Michael Patches Stewart, Frank Parker, Victor Bailey, Michał Urbaniak Sześciokrotnie magazyn Jazz Forum w ankiecie Jazz Top ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa. Ma na swoim koncie dwie płyty autorskie: MUSIC FOR M i JOBIM.Brał udział w ponad 50 projektach muzycznych.

Maciej Strzelczyk & NEW WORLD STRINGS TRIO to jedna z najlepszych polskich akustycznych grup muzycznych lat dziewięćdziesiątych.

Zespół łączy elementy elektrycznego i akustycznego jazzu XX i XXI wieku pochodzącego między innymi od Parkera i Coltraine`a. Grupa stylistycznie nawiązuje do środka jazzu lub nawet sięga brzmieniowo dalej do legendarnego Hot Club, ale przede wszystkim jest to konglomerat wzajemnych inspiracji trzech polskich osobowości muzycznych.

Grupa ma na swoim koncie wiele płyt oraz koncerty w Niemczech, Francji, Belgii i USA.