35 Bialskie Zaduszki Jazzowe – podsumowanie

35.Jubileuszowe Bialskie Zaduszki Jazzowe już za nami. Najstarsza cykliczna impreza muzyczna w Białej Podlaskiej, poświęcona pamięci zmarłych artystów jazzowych, która odbyła się 12.11.2023 cieszyła się w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem. W auli ROBiR -AWF w Białej Podlaskiej, koncertu zaduszkowego wysłuchało blisko 350 osób.

Zapoczątkowane na początku lat 80-tych przez nieżyjącą już animatorkę kultury Adę Radzikowską, a w 1987r. reaktywowane przez muzyka Jarosława Michaluka, który do dziś jest ich głównym organizatorem, stały się prócz Podlasie Jazz Festiwalu i Biała Blues Festiwalu jednym z najbardziej znanych wydarzeń organizowanych przez Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe.

Z pewnością na tak dużą frekwencję miał wpływ występ bardzo lubianej i cenionej wokalistki Danuty Błażejczyk, która wystąpiła z towarzyszeniem będącego w świetnej formie Bialskiego Jazz Trio / Jarosław Michaluk – kontrabas, Bogusław Kutnik – piano, Radosław Żyła – perkusja / obchodzącym w ubiegłym roku 35 lat działalności artystycznej.

Rozpoczęło samo Jazz Trio, evergreenem „Autumn leaves”, entuzjastycznie przyjętym przez publiczność.

Następnie już z gwiazdą wieczoru usłyszeliśmy m.in.: Tenderly, Stormy Weather, Our love is here to stay, Good morning, heartache, I can’t stop Lovin You, Summertime, Jesienny Pan, czy Kto ma tyle wdzięku co ja, Gdzie ci mężczyźni, które Danuta Błażejczyk nagrała na swojej najnowszej płycie wraz z innymi utworami pochodzącymi z repertuaru Danuty Rinn, której płyta jest dedykowana.

Świetnie dobrany program koncertu bardzo spodobał się publiczności, zakończony długą owacją na stojąco.

Organizator Zaduszek : Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Współorganizator: Filia Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

Dziękujemy Danucie Błażejczyk za przyjęcie zaproszenia i niepowtarzalny koncert, z towarzyszącym Jazz Trio.

Dziękujemy wspaniałej publiczności za tak liczne przybycie i stworzenie wyjątkowej atmosfery do kreowania muzyki.

Dziękujemy Sponsorom i Mediom.

Sponsorzy koncertu: Bialcon, Hotel-Capitol, Kulupa & Tymoszuk – Doradztwo podatkowe, Gabinet lekarski dr Macieja Uchowicza, Wola-Pasze, Mix-bud, Komputronik – Biała Podlaska, Max-Auto, Open-Press, Pizzeria Roma, JB Multimedia, która dodatkowo serwowała gratis uczestnikom Zaduszek pyszną kawę, jako nowy asortyment propozycji firmy.

Fot. Tomek Rzeczkowski-Studio „Fotos” – dziękujemy !!!