Karnawał Jazzowy

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
oraz
Restauracja Verona cafe
zapraszają na Karnawał Jazzowy
21 stycznia 2014 /środa/ godz. 20.30.

Wystąpi Małgorzata Markiewicz z towarzyszeniem bialskiego Jazz Trio.
Bilety w cenie 35 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie.
Rezerwacja miejsc po wcześniejszym zakupie biletu. Tel. 83/344 20 20

Małgorzata Markiewicz – śpiew
Bogusław Kutnik – piano, organy Hammonda
Jarosław Michaluk – kontrabas
Radosław Żyła- perkusja

Małgorzata Markiewicz
Medialna kariera Małgorzaty Markiewicz rozpoczęła się w wieku 13 lat od udziału w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła wielki finał, który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. Podbiła wówczas serca słuchaczy i jury wykonaniem piosenki „List do matki” z repertuaru Violetty Villas. Dwa tygodnie później, w czerwcu 1999 r. została laureatką XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, odbierając z rąk Ryszarda Rynkowskiego Nagrodę Programu I Polskiego Radia i Rzeczpospolitej. Od tego czasu Polskie Radio objęło piosenkarkę swoim patronatem i opieką artystyczną.

Po medialnym debiucie otrzymywała wiele interesujących zaproszeń do wzięcia udziału w różnego rodzaju projektach, koncertach, festiwalach. Zaowocowało to m.in.:
Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin’99,
Grand Prix Festiwalu Piosenki lat 60-tych i 70-ych „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” 2000 r.,
Grand Prix Festiwalu Młodych Gwiazd 2000 r.,
Statuetka za najciekawsze wydarzenie wieczoru podczas III Elbląskich Nocy Poezji i Teatru 2000 r.

Jej kariera nabrała ponownego tempa w związku z jej udziałem (jako solistki) w oratoriach: „Tu es Petrus ” oraz „Psałterz wrześniowy” z muzyką Piotra Rubika i słowami Zbigniewa Książka. Za „Psałterz wrześniowy” otrzymała diamentową płytę i statuetki za najlepiej sprzedający się album roku na festiwalach „Top Trendy” w Sopocie i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Superjedynek” oraz nagrodę publiczności za najciekawszy występ wieczoru zarówno w Opolu jak i Sopocie. Przebój „Psalm dla Ciebie”, którym promowała w duecie z Januszem Radkiem płytę „Psałterz wrześniowy” został m.in. przebojem roku 2007 radia RMF-FM. Utwory z Tryptyku artystka wykonywała podczas gal telewizyjnych (Telakamery, Wiktory, Gala Róż) oraz na wielkich, telewizyjnych koncertach świątecznych i noworocznych. Interesującym projektem, w którym wzięła udział był Koncert z piosenkami Łucji Prus, zarejestrowany przez Polskie Radio Gdańsk, jak również Koncert dla TVP 1 i wydana płyta „Artyści Polscy w Hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Ostatnio artystka pracuje nad swoją autorską płytą, a z minionych jej ważniejszych koncertów był m.in.występ z zespołem wybitnego saksofonisty Michała Kulentego w ramach festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie w 2013 r.
Od kilku lat wokalistka współpracuje także z Jazz Trio, z którym wystąpiła na wielu koncertach, a także wzięła udział w nagraniu kilku utworów na ostatniej płycie zespołu.

Jazz Trio – to jeden z najdłużej nieprzerwanie działających zespołów Polski wschodniej. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Zespół ma na swym koncie nagrane trzy płyty w tym dwie wydane przez znaną warszawską wytwórnię Polonię Records. Jedna z płyt została nagrana z nestorem polskiego jazzu Janem Ptaszynem Wróblewskim i była dystrybuowana m.in. do Japonii i Stanów Zjednoczonych, a jeden z utworów pochodzących z płyty autorstwa basisty Jarka Michaluka został zamieszczony na płycie The Best Of Polish Smooth Jazz.

Trio ma za sobą setki koncertów, a także współpracę z gwiazdami polskiego jazzu i estrady m.in.ze wspomnianym Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Michałem Kulentym Maciejem Strzelczykiem, Piotrem Wojtasikiem, Markiem Napiórkowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen, Karolem Szymanowskim, Adamem Wendtem i in. Zespół wielokrotnie był prezentowany m.in. w TVP oraz w radiowej „Trójce”.