Koncert Krzysztofa Ścierańskiego

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe wraz z Klubem „Verona cafe”
zapraszają na koncert legendarnego basisty Krzysztofa Ścierańskiego

12 lutego 2014. godz. 20:30
Biała Podlaska
Klub Verona cafe
ul .Janowska 4/8
Bilety w cenie 35 zł już są dostępne w przedsprzedaży w klubie.
Rezerwacja miejsc pod nr tel.83/344 20 20.

Krzysztof Ścierańskiod lat należy do ścisłej czołówki polskiego jazzu. W prestiżowym czasopiśmie „Jazz Forum” od kilkudziesięciu lat jest wybierany jako najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Ten niezwykły i wszechstronny muzyk czaruje wspaniałym brzmieniem, nieograniczoną wyobraźnią, a także powalającą techniką.

Już w wieku 22 lat został basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

Obecnie występuje z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Będzie to już trzecia wizyta tego artysty w Białej Podlaskiej, która tak jak poprzednie, odbędzie się na zaproszenie Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

A już 23 kwietnia 2014. w klubie „Verona cafe” koncert międzynarodowego tria wirtuoza wibrafonu Bernarda Maselego. Zapraszamy!!! Bilety już będzie można nabyć podczas najbliższego koncertu.