Karnawał Jazzowy

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Klub Muzyczny Verona cafe zapraszają na:

„Karnawał Jazzowy”

15 stycznia/środa/ 2014r. godz. 20.30
Biała Podlaska Klub „Verona cafe”
ul. Janowska 4/8
tel. 83/344 20 20/rezerwacja miejsc/
Bilety w cenie 35 zł już są dostępne w przedsprzedaży w klubie.

Wystąpi:
Ewa Uryga z towarzyszeniem Jazz Trio/ Jarosław Michaluk – kontrabas, Bogusław Kutnik-piano, Radosław Żyła-perkusja/

Ewa Uryga należy do elity polskich wokalistek. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie. Potrafi tak stopić się z zespołem, że każdy koncert jest rodzajem misterium. Jej kolejne projekty to wybory serca wsparte talentem, pasją i dążeniem do doskonałości, ujęte w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel. Dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce.

Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw Band i zespołem Amenbend Andrzeja Cudzicha a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers.

Oprócz pięciu autorskich płyt: „The colours of soul”, „Running for my life”, „Ballads for Ella” „This music touches my soul” oraz „I’ll trust You Lord” brała udział w realizacjach dwunastu innych autorów współpracując m.in.z Włodzimierzem Nahornym, Markiem Bałatą, Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem, Anną Marią Jopek, Zbyszkiem Lewandowskim, Piotrem Baronem, Markiem Napiórkowskim, Marc Soskinem, Harvie Swartzem oraz Piotrem Wojtasikiem i Zbigniewem Jaremką.

Zainteresowania dużymi formami wokalno instrumentalnymi zaowocowały występami w Oratorium Oświęcimskim i Oratorium Beskidzkim, pt. „Gość Oczekiwany” Janusza Kohuta, Oratorium Wielkanocnym, pt.: „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza ze słowami Ernesta Brylla razem z Alicją Majewską, Markiem Bałatą, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Wodeckim. Następnie w „Missa Gospel’s” wspólnie z M. Bałatą, O. Szomańską, Spirituals Singers Band i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej im. W. Lutosławskiego.

Zagrała rolę Velmy Kelly w musicalu „Chicago” i Los w musicalu „Zorba” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji.

Ponadto brała udział w krajowych festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree, Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days.

Ostatnie projekty – „Love songs” i „I’ll trust You Lord” zaaranżowane na sekcję jazzową i orkiestrę zaowocowały współpracą z teatrami i filharmoniami na terenie całej Polski.

Obok dużych form wokalistkę fascynują wysublimowane w brzmieniu koncerty kameralne dla niewielkiego grona słuchaczy.

Ewa Uryga co roku utrzymuje się w czołówce wokalistek pretiżowych pism „Jazz Forum” oraz „Twój Blues”.