Koncert Leszka Cichońskiego

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Klub Muzyczny „Verona cafe”
zapraszają na koncert czołowego polskiego gitarzysty bluesowego
Leszka Cichońskiego.
28 marca 2014 godz.20.30 Biała Podlaska Klub „Verona-cafe”ul.Janowska 4/8 Bilety w cenie 35 zł już są dostępne w przedsprzedaży w klubie. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu tel. 83/344 20 20

Leszek Cichoński solo & Trio
Leszek Cichoński-gitara, śpiew
Jarek Michaluk-gitara basowa
Bogdan Tchórzewski-perkusja

Przed koncertem Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza wszystkich zainteresowanych gitarzystów na 2 godzinne warsztaty gitarowe do Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Białej Podlaskiej ul. Warszawska 12 w godz. od 16-18./sala koncertowa/. Warsztaty poprowadzi mistrz gitary Leszek Cichoński. W programie nauka gry bluesa, a także podstawy improwizacji. Na warsztaty należy zabrać ze sobą gitarę, może być elektryczna, akustyczna lub klasyczna. Opłatę za warsztaty w wysokości 50 zł od osoby można dokonywać w Klubie „Verona-cafe” ul.Janowska 4/8 w godzinach od 12-18. tel.83/344 20 20.

Leszek Cichoński – polski gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Brodnicy (Camping Muzyczny) i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendriksowi. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. W 1982 roku podczas występu na Festiwalu w Jarocinie, grupa została uwieczniona w dokumencie Jarocin `82.

Grał z wieloma zagranicznymi artystami m.in. Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker.

W roku 1992 założył zespół Blues – Rock Guitar Workshop (w latach późniejszych Guitar Workshop) w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności z grupą współpracowali m.in. Anika, Qbek, Michał Czwojda, Artur Dutkiewicz, Marek Kapłon, Wojciech Karolak, Jerzy Kwinta, Kuba Majerczyk, Andrzej Pluszcz, Andrzej Ryszka, Robert Szydło, Andrzej Waśniewski. Obecnie trzon Guitar Workshopu tworzą: Tomasz Grabowy, Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak.

Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2012 roku zagrało razem 7273 gitarzystów – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzonym przez komisję WGR w Londynie.