Koncert Marcina Olaka Z Jazz Trio!

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na koncert czołowego polskiego gitarzysty Marcina Olaka z Jazz Trio.

30 marca 2016 /środa/, godz. 20.30
Biała Podlaska, restauracja Verona ul. Janowska 4/8.

Bilety w cenie 40 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie.
Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Marcin Olak – gitary,
Bogusław Kutnik – piano, organy Hammonda,
Jarosław Michaluk – kontrabas,
Radosław Żyła – perkusja

Marcin Olak – Gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk improwizujący i eksperymentujący. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów *, gra też na gitarach elektrycznych.

Z wykształcenia gitarzysta klasyczny, tworzy wielopoziomowe, rozbudowane faktury, wykorzystując możliwości dynamiczne i artykulacyjne instrumentu – tak, jak jest to przyjęte w europejskiej tradycji gitarowej. Dzięki temu możliwości wyrazowe stają się zdecydowanie bliższe temu, czego słuchacze zwykle spodziewają się po fortepianie.

Marcin chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free – jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności.

Marcin występował na licznych festiwalach: Ad Libitum (2014), Bridges (2014), Fre3 Jazz Days (2012), Warsaw Summer Jazz Days (2013, 2008).Jednymi z ciekawszych były niewątpliwie wystepy podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego (2008, 2013), gdzie miały miejsce premiery koncertów Marcina: na trio jazzowe i orkiestrę (2008) oraz na dwie gitary i smyczki (2013) Marcin jest także ceniony jako muzyk sesyjny.

Ma na koncie współpracę z wieloma wybitnym artystami: m.in. z Leszkiem Potasińskim, Michałem Bajorem, Korą i Antoniną Krzysztoń.

Występował także z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Symfoniczną Teatru Narodowego, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej i innymi. Gitarzysta ma na koncie koncerty w najbardziej prestiżowych salach w Polsce, nagrania i koncerty dla radia i telewizji.

W programie bialskiego koncertu znajdą się m.in. znane evergreeny jazzowe oraz własne kompozycje.