Koncert GG AMOS – 21.03.2011, godz. 20:00

Bialcon Club oraz Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zapraszają na koncert GG AMOS/San Francisco/ – 21.03.2011, godz. 20:00 w Bialcon Club ul. Celników Polskich 14.

Bilety w cenie 45 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Bialcon Club oraz w sklepie firmowym Bialcon w DH Rywal

GG AMOS – Gitarowa Bogini po raz pierwszy w Polsce.
Pochodząca z San Francisco amerykańska gitarzystka i wokalistka. Muzyka, jaką wykonuje określa się mianem West Coast Bluesa. Jest to mieszanka Bluesa, Soulu oraz Funk Jazzu. W swych gitarowych inspiracjach wymienia Carlosa Santanę, Johnny Watsona, Magic Sama, Kenny Burrella, Pata Metheny. O wokalnych wpływach mówi: „O wiele więcej na temat frazowania, ekspresji i timingu nauczyłam się od Luisa Armstronga niż od jakiegokolwiek innego
wokalisty” GG AMOS podczas swej wieloletniej kariery występowała z takimi artystami jak: John Lee Hooker, Jimmy McCracklin, Lowell Fulson, Guitar Shorty, Johnnie Heartsman, Karen Lawrence, Duffy Bishop. Supportowała m.in Koko Taylor, Sista Monica, Elvin Bishop i Lenny Williamsa. W roku 1997 wydała swój debiutancki krążek zatytułowany „Gotts Ta Go”, który zdobył uznanie publiczności i entuzjastyczne recenzje krytyków w USA.

Na swojej pierwszej trasie koncertowej w Polsce GG wystąpi z zespołem w składzie: Randy Odell/USA/-drums, Łukasz Gorczyca – el. bass, Jacek Prokopowicz -organy hammonda.

Trasa koncertowa obejmuje ponad 30 miast w Polsce.