Koncert Open Trio

Zapraszamy na koncert Open Trio który odbędzie się 25 lutego 2011 roku o godzinie 20:00 w Bialcon Club, ul. Celników Polskich 14.

Bilety w cenie 25 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Bialcon Club oraz w salonie firmowym Bialcon w CH Rywal.

Open Trio:
Karol Szymanowski- wibrafon
Jarosław Michaluk – kontrabas
Wojciech Tramowski- gitara

Obecnie zespół promuje swoją najnowszą płytę , nagraną w Radio Bydgoszcz nad którą patronat medialny objął Europejski Magazyn Jazzowy Jazz Forum, czasopismo Twój Blues, a także Radio PIK z Bydgoszczy. Pomocy finansowej w wydaniu płyty użyczyli: Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Firma Bialcon.

Muzycy Open Trio kładą nacisk na nowe wyeksponowanie naturalnych brzmień swoich instrumentów. Tworzą piękne pastelowe klimaty, wykorzystując całą gamę kolorów i przestrzeni muzycznej. Z niezwykłą muzykalnością i wyczuciem frazy kształtują każdy motyw i temat muzyczny, a bogata wyobraźnia wprawia w zachwyt słuchaczy. Zespół w niezmienionym składzie koncertuje od początku istnienia, czyli od 2006 r. W tym czasie muzycy zagrali wiele koncertów w Polsce i za granicą , m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym we Lwowie, Festiwalu w Krainie Chopina, Jazz na Buduku, Podlasie Jazz Festival oraz w wielu renomowanych klubach m.in. Od Nowa w Toruniu, Charlie w Gdyni.

Karol Szymanowski – Od lat należy do czołówki europejskich wibrafonistów. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, i jako jedyny na świecie posługujący się nią w sposób mistrzowski. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych, m.in.w Paryżu , Karlovych Varach , Krakowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi. W przeszłości występował z zespołami: Osjan , Stare Dobre Małżeństwo.

Jarosław Michaluk – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Współpracował m.in.z nestorem polskiego jazzu Janem Ptaszynem Wróblewskim , Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Ponadto można go usłyszeć z zespołami Jorgos Skolias Special Edition, East Wall Jazz Quartet , Jazz Trio, z wokalistką Małgosią Markiewicz. Animator jazzu i bluesa.Organizator znanych w Polsce festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival.

Wojtek Tramowski – laureat wielu jazzowych konkursów m.in.Jazz Juniors w Krakowie, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, czy też Guitar City im.Marka Blizińskiego w Warszawie.Oprócz Open Trio można go usłyszeć w takich zespołach jak: Just Friends, Trio- Jazz Electric, Stand’art., East Wall Jazz Quartet a także na płytach znanej rockowej formacji RSC.Najwięcej współpracuje z muzykami z krakowskiego środowiska jazzowego m.in.z Sebastianem Bernatowiczem, z profesorem Janem Pilchem, Marcinem Ślusarczykiem, Tomkiem Kupcem.