III Biała Blues Festival

III Biała Blues Festival – 25 kwietnia 2010 r. godz.18
Biała Podlaska, ul. Akademicka 2 Aula AWF

Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Dyrektor Festiwalu: Jarosław Michaluk
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Andrzej Czapski
Sponsor Główny: Hotel „Capitol” Pana Wojciecha Romaniuka w Białej Podlaskiej

Wystąpią:

  • Charlie Slavik & St. Johny Band-/Praga-Czechy/
  • Martyna Jakubowicz z zespołem
  • Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży:

  • Klub muzyczny „Verona Cafe” (ul. Janowska 4/8, tel. 83 344 20 20),
  • Hotel „Capitol” (ul. Reymonta 3 tel. 83 343-49-95),
  • Galeria Podlaska (ul. Warszawska 12, tel. 83 342 62 95),
  • Sklep muzyczny „Music Audio” (ul. Janowska 11i, tel. 83 342-57-47).

Charlie Slavik & St. Johnny Band
Charlie Slavik –pochodzący z Pragi-wokalista ,wirtuoz harmonijki
W swojej karierze muzycznej występował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami i zespołami m.in.ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Polski-z legendarną grupą Krzak.
Od 2007 r. współpracuje z czeskim zespołem St. Johnny Band.
Ich trasa koncertowa w 2009 r. po Polsce m.in.na festiwalu bluesowym w Chorzowie, wywołała prawdziwy zachwyt.

Martyna Jakubowicz

Martyna Jakubowicz jedyna w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszanina folk i blues , a także najlepszego klasycznego rocka. Sama pisze i komponuje większość swoich utworów, jej liryki sa ciepłe, delikatne i refleksyjne. Jej poezja oparta jest na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Słowa jej piosenek mówią o samotności, miłości, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi. Wyraża nasze myśli w niezwykle bluesowy sposób. Dzięki tym fascynacjom muzycznym oraz świetnym tekstom jej utwory podobają się zarówno ludziom młodym jak i tym którzy poszukują spokoju i możliwości rozmowy z rówieśnikami.

Koncerty Martyny Jakubowicz to klimatyczne spotkania muzyczne. Można tu znależć zadumane nastroje jak i ogniste rytmy.

Projekty sceniczne Martyny Jakubowicz ewoluują w zależności od kolejnych pomysłów muzycznych. Podstawowy skład zespołu to kwartet , w którym pojawili się trzej młodzi instrumentaliści wnosząc dodatkowe emocje do dobrze znanych utworów Martyny. W czasie koncertu wykonywane są m.in. z płyty „Tylko Dylan”- Knockin’ on Heaven’s door- , z wcześniejszych płyt -„Gdyby nie nasz fart, Ardżuna i Kriszna, Rosa taka sama od lat, Żagle tuż nad ziemią, Karczma na moście i wiele, wiele innych dobrze znanych utworów.
Ostatnie doświadczenia koncertowe przekonały nas, że największy przebój Martyny „W domach z betonu nie ma wolnej miłości „ jest doskonale znany młodszemu pokoleniu fanów, którzy śpiewają ten utwór na koncertach i znakomicie się bawią. Tak było m.in w Stodole , gdzie 700 osobowa publiczność odśpiewała cały utwór z zespołem oraz na Przystanku Woodstock.
Występy na festiwalu Colours of Ostrawa, Zakopiańska Wiosna Jazzowa,
Spotkania Zamkowe Kętrzyn i wiele, wiele innych kończyły się wielokrotnymi bisami .

W 2008 roku minęło 30 lat od kiedy Martyna Jakubowicz pojawiła się na po raz pierwszy na scenie. Ubiegły rok to obchody tego jubileuszu – począwszy od kwietniowej premiery płyty p.t. „Te 30 urodziny” gdzie inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny m.in.
Krzysztof Kiljanski, Indios Bravos, Bracia, Ewa Bem, Pogodno, Lipali, Hurt i inni, poprzez liczne wywiady i koncerty w mediach, a kończąc super koncertem na antenie Programu 3 Polskiego Radia z gośćmi. Do tej pory Martyna wydała 11 swoich autorskich płyt i wzięła udział w wielu projektach innych muzyków.

W najbliższych planach nagranie nowej autorskiej płyty premiera październik 2010 .

Więcej informacji na stronie www.martynajakubowicz.com

Martyna Jakubowicz-gitara, wokal
Paweł Mikosz – gitara basowa
Darek Bafeltowski – gitary
Łukasz Matuszyk- akordeon
Przemek pacan – perkusja

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 27 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland , występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces” i wielu innych.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym www.rdc.pl i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!
Od dwóch kadencji jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych SAWP