Koncert KELLIE RUCKER BAND

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Klub Muzyczny – „Verona-cafe” zapraszają na koncert Kellie Rucker Band z Los Angeles – 04 marca 2010r. godz.20:30 – Klub „Verona cafe”, ul.Janowska4/8. Bilety już w sprzedaży w cenie 35 zł w Veronie.

KELLIE RUCKER BAND
Kellie Rucker – pochodząca z Los Angeles amerykańska wokalistka i harmonijkarka bluesowa – Karierę rozpoczęła ponad 25 lat temu. Na harmonijce gra od 12 tego roku życia. Jako siedemnastolatka założyła swój pierwszy zespół bluesowy Blues for Breakfast. Przez lata swoje umiejętności doskonaliła z wieloma grupami, by w końcu swoją muzyką zainteresować B.B. Chung Kinga i rozpocząć współpracę z The Screaming Buddaheads. Przez ten czas dzieliła scenę z takimi sławami jak: Dizzy Gillespie, Stephen Stills, Albert Collins, James Cotton, ZZ Top, Dan Hicks, Warren Zevon, Little Feat oraz B.B. King. Kellie wydała w Los Angeles trzy albumy: „Ain`t Hit Bottom”, „Church of Texas” i „Kellie Rucker, Music of Soul Return”. Jej gra na i niezwykły głos sprawiły, że Kellie miała bardzo duży wkład w nagrania i
koncerty legendarnego gitarzysty bluesowego B.B. Chung Kinga oraz nominowanego do nagrody Grammy Jona Butchera
Jej muzykę można także usłyszeć na krążkach takich artystów jak: L.A. Guns, Corey Stevens, B.B. Chung King and the Buddaheads a także w programach telewizyjnych i ścieżkach filmowych. Dziś Kellie promując swój materiał zachwyca swym niezwykłym talentem publiczność w Europie i Stanach Zjednoczonych. W roku 2009 występowała we Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii, Holandii i Szwecji.

Jej utwory są dostępne na stronie internetowej:
http://www.lastfm.pl/music/Kellie+Rucker.

Video z jednego z koncertów:
http://www.youtube.com/watch?v=NYRjW8kCpx0&feature=related