Open Trio Live in Bydgoszcz – już do nabycia!

Płyta „Open Trio Live in Bydgoszcz” do nabycia w sklepie http://paganini.com.pl (http://paganini.com.pl/product.php/aWQ9MjYxNA==), oraz bezpośrednio u jednego z członków Open Trio Live, Jarosława Michaluka (tel. 0 502 684 222).

„Wszyscy muzycy kładą nacisk na mocne wyeksponowanie naturalnych brzmień swoich instrumentów. Są w naszej grze pastelowe klimaty, dużo przestrzeni muzycznej, ale też i sporo wigoru naturalnie brzmiącego, wypływającego bezpośrednio od muzyków. Jak sama nazwa zespołu wskazuje, jesteśmy otwarci na różne formy muzyczne, ale pod jednym warunkiem – nic na siłę. U nas ważniejsze jest jak, niż co. A więc głównie w naszym graniu liczy się muzyka i jej cała masa kolorów i rytmów. Nie wszystko musi mieć na siłę znamiona pseudo nowatorskie. W dzisiejszym zwariowanym świecie nasza muzyka jest chyba jedyną, gdzie liczy się człowiek i jego osobowość, a do tego te chwile na koncercie, które są tylko w tym danym momencie i miejscu. To prawdziwe życie i prawdziwa muzyka- granie”
Open Trio

Wykonawcy:
Karol Szymanowski – to jeden z czołowych wibrafonistów europejskich. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie i jako jedyny na świecie posługujący się nią w sposób mistrzowski. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych, m.in. w Paryżu, Karlovych Varach. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – kompozytor, aranżer, pedagog. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Wojtek Tramowski – laureat wielu jazzowych konkursów m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, czy też Guitar City im. Marka Blizińskiego. Oprócz Open Trio można go usłyszeć w takich zespołach jak: Just Friends, Trio-Jazz Electric, Stand`art., East Wall Jazz Quartet a nawet na płytach znanej rockowej formacji RSC. Najwięcej współpracuje z muzykami z krakowskiego środowiska jazzowego m.in. z Sebastianem Bernatowiczem, z profesorem Janem Pilchem, Marcinem Ślusarczykiem, Tomkiem Kupcem.

Jarosław Michaluk – Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim /nagrana wspólnie płyta/ z Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wojtasikiem, Markiem Napiórkowskim, Grzegorzem Kapołką z Heinzem von Moisym /Niemcy/. Szef Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Organizator znanych w Polsce festiwali – Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival.

Na płycie:
1. Things ain`t what they used to be
2. Beautiful love
3. Days of wine and roses
4. All the things you are
5. Body and soul
6. Here`s that rainy day