XIV Międzynarodowy Biała Blues Festiwal – 11 lipca 2021

XIV Międzynarodowy Biała Blues Festiwal 11 lipca 2021 godz.17.00
Biała Podlaska-Amfiteatr ul. Warszawska 12

Patronat Honorowy -Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Dyrektor Festiwalu: Jarosław Michaluk
Partnerzy: STOART, ZAiKS
Wsparcie finansowe: Urząd Miasta Biała Podlaska oraz sponsorzy

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży online na www.niezla-sztuka.pl/, a także w Pizzerii „Roma”ul.Brzeska 1 tel.781 554 553, Kawiarnia Coffeelove, Plac Rubina 11-14 tel. 693 890 281, Sklep Muzyczny -„Music-Audio” ul. Janowska 60 tel.83/342-57-47

Biała Blues Festiwal – to jeden z ciekawszych festiwali bluesowych na Ścianie Wschodniej, który odbywa się nieprzerwanie od 2008 r w Białej Podlaskiej. Od początku występują na nim gwiazdy bluesa z Polski i z zagranicy , jak również młodzi zdolni wykonawcy, którym festiwal stwarza możliwość promocji. Twórcą festiwalu jest muzyk Jarosław Michaluk.
W tym roku usłyszymy m.in. znaną wokalistkę Anię Rusowicz, która zabierze nas w muzyczną podróż lat 60-tych i 70-tych, a legendarny śląski bluesman Leszek Winder lider zespołu Czarny Pies, wystąpi z największymi indywidualnościami bluesa, jazzu i rocka. Będzie też akcent zagraniczny duet bluesowy włosko-niemiecki-Big Joe Stolle & Mauro Pendolfino, który mieszając boogie, soul i bluesa nie pozostawiają nikogo obojętnym. A wszystko to w niespełna rok temu oddanym do użytku, przebudowanym, zadaszonym, pięknym amfiteatrze, który mieliśmy przyjemność otwierać podczas ostatniej edycji Biała Blues Festiwalu.
Festiwal odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pandemii COVID-19 przy udziale minimum 1/2 widowni.
Liczymy na Państwa przybycie. Zapraszamy serdecznie !

Na festiwalu występowali m.in.: Jennifer Batten/USA/ Moreland & Arbuckle/USA/, Wanda Johnson & Shrimp City Slim Band (USA), Mike Russel Band/USA/, Alvon Johnson/USA/ Keith Dunn/USA/, Juwana Jankins/USA/ Lester Kidson/CA/, Pete Brown & Krissy Matthews Band,/UK/Patsy Gamble/UK/,Danny Handley-/UK/, Charlie Slavik & St.Johnny Band/Cz/,White Night Blues-BY/, Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Kasa Chorych, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Sebastian Riedel & Cree, Grzegorz Kapołka Trio, Tortilla, JJ Band, Boogie Boys, Kraków Street Band, Hard Times, Szulerzy, Pokój Nr 3…
Program festiwalu:
11 lipca/niedziela/godz.17-rozpoczęcie -Amfiteatr
17.15- Big Joe Stolle & Mauro Pandolfino/Niemcy/Włochy/ w II części koncertu do duetu dołączy zespół The Cylinders
18.30 -Czarny Pies/Winder, Ścierański, Gałach, Kielak, Ziobro/
20.00 -Ania Rusowicz

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK , kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem kierowane są do odbiorcy
nietuzinkowego i wymagającego.
Zapraszamy Was podczas Biała Blues Festiwalu w big-bitowo-rockowo-funkową podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne.

CZARNY PIES To muzyczna elita. Super grupa w składzie której występują największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.

*Jan Gałach –skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie

  • Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od lat w Blues Top najlepsza harmonijka.
    *Krzysztof Ścierański – od lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, AirCondintion, Republika, Wilki i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.
  • Max Ziobro – perkusista. Niezwykle uzdolniony muzyk który mimo młodego wieku posiada spoe=ry dorobek artystyczny.
  • Leszek Winder –gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/

i inni . . .

Włosko -niemiecki duet bluesowy Mauro Pandolfino – gitara, harmonijka i wokal , Big Joe Stolle- jednego z najbardziej znanych berlińskich śpiewaków bluesowych. Jego potężny, surowy głos oczarował fanów, a swoje doskonałe umiejętności na harmonijce bluesowej potrafił udowodnić podczas występów z międzynarodowymi mistrzami, takimi jak: Champion Jack Dupree, Charly Musselwhite i Jack Bruce. Na początku lat dziewięćdziesiątych wydali płytę LP z pianistą boogie Eisenachera, Alexandrem Blume’em i jego Intercity Blues Band. Potem całkowicie poświęcili się własnej muzyce. Stworzyli dwie doskonałe płyty na żywo, które nagrali z najlepszymi muzykami z międzynarodowej i berlińskiej sceny muzycznej. Ich najnowsze wydawnictwo „Plug in and out”, ponownie tutaj z niemieckimi tekstami, po raz kolejny pokazuje jego pełen zakres muzycznych wpływów. Na dużych scenach i w klubach interpretują głównie utwory z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a mieszanką boogie, soulu i bluesa doprowadzają publiczność do wrzenia. W dalszej część koncertu duet wzmocni olsztyńska formacja- The Cylinders .