VIII Biała Blues Festival (19.04.2015)

VIII Biała Blues Festival 19 kwietnia/niedziela/ godz. 17, aula AWF ul.Akademicka 2
Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Dyrektor Festiwalu: Jarosław Michaluk
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk
Sponsor Główny: Autosfera

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży w restauracji Verona cafe ul. Janowska 4/8 tel.83/344 20 20 oraz w sklepie muzycznym Music Audio ul. Janowska 11 i tel.83/ 342 57 47.

VIII edycja Biała Blues Festival będzie z pewnością odmienna od poprzednich. Chociażby dlatego, że wystąpią na niej sami polscy wykonawcy, jak również dlatego, że chcemy na niej zaprezentować naszych bialskich muzyków. Na pewno szykuje się kolejna dawka dobrej muzyki, bardzo zróżnicowanej, ponieważ każdy z wykonawców to odmienny świat dźwięków, Wystąpi jedna z najlepszych polskich wokalistek Ewa Uryga z towarzyszeniem bialskiego Jazz Trio z gościnnym udziałem wybitnego saksofonisty Adama Wendta. Będzie ogniste boogie z dodatkiem czarnego bluesa wykonane na dwa fortepiany z sekcją rytmiczną i solidnym wokalem przez ceniony nie tylko w Polsce zespół Boogie Boys, a także nasz bialski znany wokalista Janusz Maleńczuk z zespołem Silk z programem poświęconym pamięci legendarnego gitarzysty i wokalisty Gary’ego Moore’a.
Zapraszam, Jarek Michaluk

Wystąpią :
godz.17.00
Janusz Maleńczuk & Silk /Janusz Maleńczuk – śpiew, perkusja, Marek Matwiejczyk – gitara basowa, Krzysztof Chromiński – piano, Tomasz Rogalski – saksofon, Andrzej Maleńczuk – gitara/
godz. 18.00.
Ewa Uryga & Jazz Trio – gościnnie Adam Wendt /Ewa Uryga – śpiew, Adam Wendt – saksofon, Jarek Michaluk – kontrabas, Bogusław Kutnik – piano, Radek Żyła – perkusja/
godz. 19.30
Boogie Boys /Bartek Szopiński – piano, wokal, Michał Cholewiński – piano, Janusz Brzeziński – kontrabas, Szymon Szopiński – perkusja

Ewa Uryga – jedna z najlepszych polskich wokalistek bluesowo-soulowo-gospelowych. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju m.in.Festiwal w Opolu , na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a takze Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. Ponadto występowała na wielu innych prestiżowych festiwalach m.in : „Gdynia Summer Jazz Days”, „Warsaw Jazz Days”, „Jazz Jamboree”, „Old Jazz Meeting”, „Jazz Fair”.
Nagrała siedem autorskich płyt z czego dwie powstały w Nowy Jorku z udziałem czołowych amerykańskich jazzmanów, w tym znakomitego pianisty, znanego m.in. z wieloletniej współpracy z Sonny Rollinsem – Marka Soskina.
Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in. z Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Zbigniewem Wodeckim, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami Ruth Lynch i Presillą Jones. Na co dzień współpracuje również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem z którym przygotowuje nowy album muzyczny. Dysponuje fantastycznym głosem, ale szczególnym jej atutem jest siła interpretacji. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie i sugestywnie. A dzięki swej intuicji i wrażliwości potrafi odnaleźć się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych. Studia ukończyła w Akademii Muzycznej w Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band.

Zainteresowania dużymi formami wokalno instrumentalnymi zaowocowały występami w Oratorium Oświęcimskim i Oratorium Beskidzkim, pt. „Gość Oczekiwany” Janusza Kohuta, Oratorium Wielkanocnym, pt.: „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza ze słowami Ernesta Brylla razem z Alicją Majewską, Markiem Bałatą, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Wodeckim. Następnie w „Missa Gospel’s” wspólnie z M. Bałatą, O. Szomańską, Spirituals Singers Band i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej im. W. Lutosławskiego. Zagrała rolę Wellmy Kelly w musicalu „Chicago” i Los w musicalu „Zorba” w Teatrze Muzycznym w Chorzowie. Ewa Uryga od lat utrzymuje się w czołówce wokalistów bluesowo-jazzowych plebiscytu czasopism „Jazz Forum” oraz „Twój Blues”

Zesół Boogie Boys Kwartet grający energetyczne boogie woogie z domieszką czarnego bluesa. Mają w swoim dorobku trzy studyjne albumy, a ich koncerty cieszą się wyjątkową popularnością. Nazywani są „Najlepszym produktem eksportowym reprezentującym polską scenę bluesową”. Od początku istnienia, datowanego na rok 2002, odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie oraz kilka na innych kontynentach. Koncertowali u boku śmietanki światowego bluesa i boogie-woogie /m.in.z amerykańskim wirtuozem harmonijki Johnem Cliftonem/ goszcząc na scenach prestiżowych festiwali w Ameryce Północnej.

Byli wielokrotnie nagradzani w ankiecie „BLUES TOP czytelników magazynu „Twój Blues” w kategoriach: „Zespół Roku”, ” Instrumentalista Roku czy „Płyta Roku”. Ich najnowszy album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA.

Janusz Maleńczuk & Silk. Znany bialski wokalista. Laureat m.in. Festiwalu Piosenki w Sopocie. Koncert będzie poświęcony pamięci legendarnego gitarzysty i wokalisty Gary’ego Moore’a