Todd Wolfe Band

Todd Wolfe Band
Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona cafe zapraszają na koncert nowojorskiego gitarzysty i wokalisty Todda Wolfe’a z zespołem. 3 czerwca 2015 godz. 20.30 – Restauracja „Verona cafe” ul. Janowska 4/8 tel. 83/344 20 20 Bilety w cenie 40 zł już są dostępne w Veronie. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Todd Wolfe -gitarzysta i wokalista urodzony w Nowym Jorku. Zasłynął kilkanaście lat temu jako gitarzysta i autor tekstów znanej rockowej wokalistki Sheryl Crow, z którą wspólnie występował m. in. z Ericem Claptonem, Bobem Dylanem, The Eagles, The Rolling Stones oraz Eltonem Johnem.

Todd zapragnąl jednak muzycznej samodzielności i zaczął nagrywać własne albumy. Sama Sheryl Crow wypowiada sie o artyście bardzo ciepło, mówi, że to jeden z najlepszych gitarzystów, z którymi kiedykolwiek przyszło jej współpracować.

Todd Wolfe Band to trio/gitara, bas, perkusja/regularnie podróżujące po USA z takimi grupami jak Allmann Brothers, Crowes Black, Blues Traveler, Peter Frampton. Wsród europejskiej publicznosci jest on znany również jako support Wishbone’a Asha, Petera Greena czy Johna Mayalla.

Grupa pojawiała sie w Polsce już 4-krotnie – w latach 2008, 2009, 2013 oraz 2014 występowali m. in. w Szczecinie, Gdyni, Chorzowie,

W Białej Podlaskiej będziemy mogli usłyszeć ich utwory pochodzące z kilku płyt Todda Wolfe’a niektóre przypominające bardzo styl Gary’ego Moore’a, czy też Erica Claptona. Szykuje się z pewnością kolejna dawka bardzo dobrego grania i dużych muzycznych emocji.