Koncert Roba Tognoni

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona-cafe zapraszają na koncert australijskiego gitarzysty i wokalisty blues-rockowego Roba Tognoni wraz z zespołem. 8 września 2015 godz. 20.30. restauracja Verona-cafe Biała Podlaska ul. Janowska 4/8. Bilety w cenie 40 zł już są dostępne w przedsprzedaży w klubie. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.
ROB TOGNONI
Wirtuoz gitary, wokalista,. Urodził się na Tasmanii w r. 1960, gdzie zaczynał swoją muzyczną karierę.

Od początku lat 80-tych koncertuje regularnie w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych,Azji, Ameryce Południowej. Konsekwentnie i bezkompromisowo realizuje swoją własną wizję muzyki, bluesa i gitarowego grania. Sam określa swój styl jako power blues-rock.

Krytycy na całym świecie są zgodni: Rob Tognoni to jeden z najoryginalniejszych artystów na blues-rockowej scenie. Jego płyta nagrana wspólnie z Dave Hole’ w 1994 r. była pierwszą w jego dorobku, która uzyskała status złotej!!! Tognoni nagrał kilkanaście płyt autorskich, regularnie występuje na większości najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych na świecie, każdego roku koncertuje w większości krajów Starego Kontynentu, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny.

Podczas polskiej trasy koncertowej z Robem Tognoni wystąpią cenieni polscy muzycy:
Łukasz Gorczyca – bass ( współpraca m.in. Wheatbread Johnson, Terry Man, Alvon Johnson, Griff Hamlin, Pete Brown, Keith Thompson Chuck Frazier i inni)
Tomek Dominik – dr.(współpraca m.in. R. Przemyk, Pudelsi, Terry Man, Homo Twist, W. Johnson i inni)

www.robtognoni.com
http://www.youtube.com/watch?v=zUn50B0JanI
http://www.youtube.com/watch?v=26ymRJaCoOk
http://www.youtube.com/watch?v=Pli5LZjE6hw
http://www.youtube.com/watch?v=-WmUlQmLits