Koncert Anny Michałowskiej z zespołem

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz kawiarnia Coffeelove zapraszają na koncert znakomitej lubelskiej wokalistki jazzowej Anny Michałowskiej z zespołem 1 września 2019 godz. 18 kawiarnia Coffeelove Plac Rubina 11-14

Bilety w cenie 60 zł już są dostępne w kawiarni. Ilość miejsc ograniczona
Anna Michałowska – śpiew
Michał Iwanek – piano
Jarosław Michaluk – kontrabas

Ania Michałowska
O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem.

Ania to artystka i wokalistka, ale przede wszystkim niezwykle ciepła osoba. Profesjonalistka w każdym calu co zostało docenione przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy). Ania Michałowska została zaproszona w 2013 roku do projektu Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz.

Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu Ania wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka.

Ania to także Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na co dzień udziela się także jako wykładowca na UMCS w Lublinie, jako pedagog w Szkole Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie prowadzi swoją autorską jazzową klasę wokalną.

To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne

Michał Iwanek
Pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Pedagog klasy fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, teatr ITP (2014); Historia pewnej gwiazdy, teatr Przecinek (2003).
Skomponował także muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-2015 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą.
Producent muzyczny i instrumentalista:
m.in.
„Snów Pejzaże „ Anna MIchałowska 2017( aranżacja, produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe ).
„Przy Tobie „ Mariusz Bogdanowicz ( instr. klawiszowe )
“Tańcobajki “- 3 edycje bajek dla dzieci

Ma na koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Mariuszem Bogdanowiczem, Squbasem i kabaretem Świerszczychrząszcz.

Jarek Michaluk
Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof.Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę.

Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Dawidem Lubowiczem, Piotrem Wromblem, Małgorzatą Markiewicz, Wojtkiem Tramowskim. Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Kapołką, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także muzykami z zagranicy: Mark Soskin-Nowy Jork, WalterSmith III-Los Anggeles, Frank Parker-USA, Ulf Johansson Werre-Szwecja, Goran Larsen-Szwecja, Heinz von Moisy-Niemcy.

Występował na wielu festiwalach m.in. na festiwalu jazzowym we Lwowie, Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Festiwal- w krainie Chopina, Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń, Rzeszów Jazz Festival, Jazz na Buduku, Festival I love Polish Jazz, na Zamku Królewskim w Warszawie. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz .

Od wielu lat wykonuje również muzykę ludową Podlasia przedstawiając ją m.in. we własnych aranżacjach jazzowych, do których współczesne układy taneczne wykonują tancerze z bialskiego AWF-u z ZPiT „Podlasie” z którym ostatnio koncertował m.in. w Ameryce Południowej , Indonezji i Turcji.