Mikołajki Jazzowe z akcją charytatywną

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na Bialskie Mikołajki Jazzowe – wystąpi śląska aktorka i wokalistka Adrianna Noszczyk z towarzyszeniem znakomitych muzyków jazzowych i klasycznych/ m.in.: czołowy polski perkusista jazzowy Arek Skolik mający za sobą współpracę m.in. z Nigelem Kennedym, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, czy też znakomity trębacz klasyczny Tomasz Soswa współpracujący z wieloma orkiestrami symfonicznymi m.in. z NOSPR./

„Podczas koncertu ludzie dobrego serca będą mieć szansę wsparcia Stowarzyszenia Wspólny Świat, które rozpoczyna budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem”

12 grudnia 2017 godz.20.30./wtorek/- Biała Podlaska restauracja Verona ul. Janowska 4/8 tel. 83/344 20 20
Bilety w cenie 45 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie.
Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Adrianna Noszczyk- aktorka, wokalistka. Jest laureatką m.in.Międzynarodowego Konkursu Piosenki im. Anny German Warszawa – Moskwa 2014. Ważniejsze role: -W przedstawieniu „Dom otwarty” Michała Bałuckiego w reż. Romana Michalskiego, „Król Edyp” w reż Grzegorza Kempynskiego. -Rola w krótkometrażowym filmie „Uzależnieni” w reż Maksymiliana Godka – produkcja filmowa Maxgodek. Pierwszoplanowa rola w filmie krótkometrażowym „Życie po drugiej stronie lustra” realizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne „PromoArt”. Aktualnie należy do zespołu Teatr Czwarta Scena. Recital Adrianny Noszczyk „Bal u Posejdona” to prezentacja piosenek z repertuaru Anny German w nowych, ujazzowionych aranżacjach takich jak: „Księżyc i róża”, „Bal u Posejdona”, „Tańczące Eurydyki” i inne. Koncert składa się również z autorskich utworów skomponowanych specjalnie dla Adrianny, różnorodnych stylistycznie. Po sukcesie na Międzynarodowym Konkursie Piosenki im. Anny German Warszawa – Moskwa 2014, recital „Bal u Posejdona” został zauważony przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Zaowocowało to zdobyciem prestiżowego grantu, dzięki któremu odbyła się premiera w Teatrze Korez w Katowicach w kwietniu 2016r. Recital odbywa się regularnie w prestiżowych instytucjach kultury w Polsce jak i za granicą. Ukończono również pierwszą płytę składającą się z utworów Recitalu „Bal u Posejdona”. „Ostre brzmienie a także niepowtarzalna barwa głosu solistki zespołu, wspaniale komponuje się ze słowami, zawartymi w utworach, niejako z premedytacją wprowadzając wśród słuchaczy nastrój zachwytu i zadumy jednocześnie1 .” / T. Puchałka

Skład zespołu: Wojciech Sanocki – pianista, kompozytor, aranżer. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: Pejzaż, Niebo w dobrym humorze – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej. Współpracował ze studiem produkcji filmowej „Akson Studio” w Warszawie przy serialach m.in. Twarzą w twarz, Czas honoru, Blondynka. Twórca muzyki teatralnej w przedstawieniach: Zagraj to jeszcze raz Sam, Raskolnikow, reż. M. Gaj, Matka Courage, reż. K. Deszcz, Różowe małżeństwo, reż. K. Deszcz, Balladyna, reż. J. Głybin, Niech żyje bal, reż. C. Domagała.
Stanisław Sroka, – gitara, występował m. in. z wykonawcami i zespołami jak: Golec uOrkiestra, Stanisław Soyka, Ewa Uryga, Patsy Gamble, Agnieszka Fatyga, Roksana Vikaluk, Janusz Hryniewicz, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, orkiestra kameralna „Aukso” miasta Tychy, Orkiestra Muzyki Nowej AM w Katowicach, zespół „Krywań”, „Johnny Walker Band”. Piotr Górka, – kontrabas, obecnie wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Elżbietą Adamiak, Lorą Szafran, Grażyną Łobaszewską, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem oraz z wieloma znanymi zespołami, m.in.: „Siostry Matkowskie”, „Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet”, „Naked Mind”. Arek Skolik – perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”.Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie gonią za nowatorstwem, a raczej wpisują się swoją energią i temperamentem w tradycję jazzową. Arek Skolik współpracował grając koncerty i nagrywając płyty z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, John Zorn, Lee Konitz, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Tymon Tymański, Stanisław Soyka, Ziut Gralak. Tomasz Soswa – trębacz Opery Śląskiej w Bytomiu. Członek Orkiestry Muzyki Nowej w Katowicach, z którą dokonał wielu nagrań i występował na festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: NOSPR, AUKSO, Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska, Śląska Orkiestra Kameralna, Raciborska Orkiestra Kameralna, Opera Krakowska, Camerata Impuls. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym.