Karnawał Bluesowy

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na Karnawał Bluesowy wystąpi brytyjski gitarzysta i wokalista Danny Handley Band-znany m.in. ze współpracy z legendarną grupą The Animals & Friends

24.01.2018./środa/godz.20.30. –Biała Podlaska restauracja Verona ul. Janowska 4/8 tel.83/344 20 20

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Danny Handley, urodzony w 1976 roku w Burnley (Lancashire), jest brytyjskim muzykiem, najbardziej znanym z roli gitarzysty i wokalisty w zespołach Animals & Friends i Natural Born Swingers Richa Lee. Od najmłodszych lat pasjonuje się Beatlesami, Elvisem Presleyem i Chuckiem Berry. W wieku 11 lat zakupuje egzemplarz Gibson Les Paul i pobiera lekcje gry na gitarze u Davea Duxburyego w Burnley. Utalentowany muzycznie Danny w wieku 13 lat zaczyna już koncertować. Gra utwory z The Shadows, Chuck Berry, Gene Vincent, Jerry Lee Lewis i Elvisa Presleya. Danny współpracuje wówczas z wieloma grupami. Uczy także gry na gitarze w Nelson & Colne College. W 2008 roku zakłada projekt Danny Handley Blues. W sierpniu 2009 roku zastępuje Johna Williamsona, który złamał ramię, w Animals & Friends. Pod wrażeniem jego występu, zespół zatrudnia go do swojej trasy w Szkocji. Danny na dobre dołącza do grupy we wrześniu 2011 roku. W 2012 zostaje członkiem Natural Born Swingers Richa Lee, obok m.in. Rica Lee, perkusisty Ten Years After. Z Zespołem tym wydaje album „Put A Record On”