Koncert Apostolis Anthimos Quartet

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona cafe zapraszają na koncert kwartetu Apostolisa Anthimosa- muzyka legendarnej grupy SBB

Koncert Apostolis Anthimos Quartet-20 lutego godz.20.30 klub Verona cafe Biała Podlaska ul. Janowska 4/8

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży w klubie oraz przed koncertem. Pizzeria Roma ul.Brzeska 1 tel.83 344 44,Verona -cafe ul.Janowska 4/8 tel.83/34420 20/Verona otwarta w piątki, soboty/
Rezerwacja miejsc – po wcześniejszym zakupie biletu.

Apostolis Anthimos- Quartet promocja nowej płyty „Parallel Worlds”
Apostolis Anthimos -gitara, perkusja, Piotr Matusik- piano, keyboards, Robert Szewczuga- bas, Olaf Węgier- saksofon – znany z gry w zespole EABS.

Płyta „Parallel Worlds” miała premierę w 2018 i została uznana za jedną z najciekawszych jazzowych albumów minionego roku. Zawiera 14 kompozycji. W większości są to utwory nowe, ale znalazły się na niej także odświeżone, zaskakujące aranżacje utworów starszych. To piąty solowy krążek artysty.

Apostolis Anthimos, przez przyjaciół zwany „Lakis”, urodził się w rodzinie greckich imigrantów w 1954 roku, w Siemianowicach Śląskich. Muzyk znany przede wszystkim jako gitarzysta legendarnej polskiej super-grupy jazz- rockowej SBB. Współpracował także z Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, Patem Methenym, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem, Georgem Dalarasem, Vangelisem Katsoulisem oraz zespołami Krzak i Dżem. To muzyk o niezwykłej wrażliwości, grający nie tylko na gitarze, ale i na perkusji, instrumentach klawiszowych, gitarze basowej i wszelakich „przeszkadzajkach”. Od 1971 roku stale współpracuje z Józefem Skrzekiem w kolejnych wcieleniach SBB.

„Od lat chciałem usłyszeć moje utwory w innej odsłonie, z fortepianem i saksofonem, bardziej na jazzowo. Nie lubię szufladek, a grając na bębnach, jest to dla mnie świat równoległy, który towarzyszy mi przez całe życie. Nagrałem parę płyt na bębnach z Tomkiem Stańko, kilka autorskich albumów, z Józefem Skrzekiem, z SBB. Zagrałem z Jimem Beardem, Gilem Goldstinem, Mattem Garrisonem i z Patem Methenym, który mnie utwierdził, w tym co robię i dodał skrzydeł” – mówi Apostolis Anthimos.