XIII Biała Blues Festival – 13 września 2020

13 Międzynarodowy Biała Blues Festival
13 września 2020
Biała Podlaska, Amfiteatr, ul. Warszawska 12
Rozpoczęcie festiwalu godz.16.00

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Dyrektor Festiwalu : Jarosław Michaluk

Wystąpią:
Hard Times
Magda Piskorczyk
Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore/UK/PL/

Wsparcie finansowe festiwalu: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Urząd Miasta Biała Podlaska, ZAiKS,
STOART, Sponsorzy prywatni.

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży online na www. niezla-sztuka.pl, a także w Pizzerii „Roma”, ul. Brzeska 1, tel. 781 554 553, Kawiarnia Coffeelove, Plac Rubina 11-14, tel. 693 890 281, Sklep Muzyczny „Music Audio”, ul. Janowska 11, tel. 83 342 57 47

Po wielu latach Biała Blues Festival powraca do już zadaszonego i urokliwego amfiteatru, położonego w pięknej scenerii Parku Radziwiłłowskiego. Festiwal istnieje od 2008 r. i należy do jednego z ciekawszych tego typu na Ścianie Wschodniej, jest od lat wizytówką kulturalną Białej Podlaskiej. Od początku ma charakter prezentacji , a nie konkursu. Publiczność festiwalowa jest tu „wyrobiona” i czuje bluesa, często przychodząca całymi rodzinami, co pozytywnie wpływa na klimat festiwalu, a ten z kolei na same koncerty. Przyjeżdżają tu znakomici artyści z Polski i z zagranicy reprezentujący różne odcienie tej muzyki. A byli wśród nich m.in.: Jennifer Batten/USA/ Moreland & Arbuckle/USA/, Wanda Johnson & Shrimp City Slim Band (USA), Mike Russel Band/USA/, Alvon Johnson/USA/ Keith Dunn/USA/, Juwana Jankins/USA/ Lester Kidson/Kanada/, Pete Brown & Krissy Matthews Band,/Wlk.Brytania/Patsy Gamble/Wlk.Brytania/,Danny Handley-Wlk.Brytania/ Charlie Slavik & St.Johnny Band/Czechy/,White Night Blues-Białoruś/, Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Kasa Chorych, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Sebastian Riedel & Cree, Grzegorz Kapołka Trio, JJ Band, Boogie Boys, Kraków Street Band, Szulerzy i in. Najbliższa edycja poświęcona będzie pamięci Jimiego Hendrixa w 50. rocznicę śmierci. Wezmą w niej udział czołowi artyści polskiej sceny bluesowej, a także znany brytyjski gitarzysta Jack Moore, który koncert dedykuje również pamięci swojego sławnego ojca – Garyego Moorea.
Inicjatorem oraz twórcą festiwalu jest muzyk Jarosław Michaluk.

W związku z panującą pandemią Koronawirusa Covid-19 , festiwal będzie zorganizowany z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Zapraszamy serdecznie !!!

Magda Piskorczyk

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, perkusja, aranżacje)z zespołem w składzie:
Bartosz Kazek – perkusja;
Jędrzej Weber – gitary
Adam Rozenman – perkusjonalia Daniel Połeć- instr. klawiszowe

Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).
Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.
Wydała 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Organkiem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin’ Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling.

Hard Times

Jan Gałach

Łukasz Wiśniewski- śpiew, harmonijka, ukulele, gitara akustyczna, darbuka, Piotr Grząślewicz- gitara akustyczna, irlandzkie bouzouki, Grzegorz Bąk- gitara basowa, ukulele basowe, Jan Gałach- skrzypce elektryczne, skrzypce akustyczne,cajon Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Płyta „Siedem” to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.

Płyta „Siedem” zdobyła tytuł „Płyty Roku 2017” a Łukasz Wiśniewski zdobył tytuł „Wokalisty Roku 2017” w ankiecie „Blues Top” czytelników kwartalnika „Twoj Blues”

„Proszę Państwa, mówię to jako rekomendację – spodobało mi się to bardzo, spodobała mi się muzyka, bo ja w ogóle lubię bluesa, spodobał mi się wokal, spodobały mi się piosenki. Pomyślałem – zaproszę tych młodych ludzi do studia.” (Wojciech Mann, „Kocham to, co lubię”, TVP2)

„Silną stroną tej płyty jest jej eklektyczny charakter, wsparty na silnych bluesowych podstawach. Podobnie jak na koncertach panowie blendują elementy bluesa z inspiracjami muzycznymi z różnych stron świata, począwszy od country poprzez afrykański folk i gorące rytmy muzyki hiszpańskiej. Pomimo silnego zróżnicowania album stanowi solidną całość, która przypadnie do gustu wielbicielom szeroko pojętej dobrej muzyki.” (Piotr Łukasiewicz, JazzPRESS, recenzja płyty „Trio”)

Jack Moore – gitary , Szymon Pejski – wokal Bogdan Topolski – gitary, Łukasz Gorczyca – bas Tomek Dominik – perkusja

Jack Moore

Gary Moore Tribute Band z gościnnym udziałem Jack`a Moore”a/UK/

Jack Moore jest młodym utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Obok Moore′a i Gorczycy pojawią się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy.
Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent…
Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

REGULAMIN
13 Biała Blues Festival 2020 w Amfiteatrze
13 września 2020 r

§1

  1. Regulamin obowiązuje uczestników wydarzenia „13 Biała Blues Festival 2020” w dniach w dniu 13 września 2020r. w Białej Podlaskiej.
  2. Organizatorem wydarzenia jest BIALSKOPODLASKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE.
  3. Regulamin jest dostępny na stronie www.bialajazz.pl oraz na portalu Facebook na profilu wydarzenia.
  4. Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu a także zobowiązanie do przestrzegania jego postanowień.
  5. Wydarzenie to „13 Biała Blues Festival 2020” w lokalizacji wskazanej przez Organizatora tj. amfiteatr w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 12c.
  6. Organizator pobiera od uczestników opłatę za udział w wydarzeniu w wysokości 50 zł.

§2

  1. Wydarzenia odbywa się w dniu: 13 września 2020 r. w amfiteatrze, ul. Warszawska 12c w Białej Podlaskiej, w godzinach od 18.00 do 20.00.
  2. Wejście na teren wydarzenia tj. na amfiteatr będzie możliwy 30 minut przed rozpoczęciem „13 Biała Blues Festival 2020” .
  3. Organizator udostępni 50% miejsc tj. 400 miejsc siedzących.
  4. W uzasadnionym przypadku organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania wydarzenia np. w przypadku złych warunków atmosferycznych.
  5. Wszyscy uczestnicy biorą udział w wydarzeniu dobrowolnie i na własną odpowiedzialność. W przypadku osób niepełnoletnich udział w wydarzeniu możliwy jest jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

§3

  1. Podczas wydarzenia w imieniu Organizatora nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem zapisów niniejszego Regulaminu czuwać będą osoby upoważnione przez Organizatora (obsługa wydarzenia )
  2. Uczestnicy wydarzenia mają obowiązek stosować się do poleceń obsługi wydarzenia. Wszelkie uwagi oraz problemy powinny być zgłaszane obsłudze wydarzenia bezpośrednio w trakcie jego trwania.
  3. Podczas wydarzenia obowiązuje kulturalne zachowanie, zakaz spożywania alkoholu i substancji odurzających.
  4. Uczestnik wydarzenia naruszający zasady Regulaminu, może zostać usunięty z terenu wydarzenia.
  5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgubione rzeczy.
  6. Za zniszczone mienia i wyrządzone szkody na terenie wydarzenia odpowiedzialność ponosi uczestnik.

§4

  1. Udział widzów w wydarzeniu jest dopuszczalny pod warunkiem dezynfekcji dłoni przy wejściu do amfiteatru i zachowaniu dystansu 1,5-2 m.
  2. Obowiązek zachowania dystansu między widzami nie dotyczy: widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13 roku życia, widza który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności.
  3. Uczestnicy nie zachowujący dystansu mają obowiązek zakrywania nosa i ust.
  4. Ze względów bezpieczeństwa, za zgodą każdy widz poda swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu a powyższe dane zostaną usunięte po upływie 14 dni od dnia imprezy.