Mikołajki Bluesowe – Bialcon Club – 1 grudnia 2010 rok, godz. 20:00

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Bialcon Club
oraz
Agencja koncertowa”Delta”z Chorzowa
zapraszają na
Mikołajki Bluesowe
Bialcon Club ul. Celników Polskich 14
podczas których zagra zespół
The California Honeydrops ze Stanów Zjednoczonych.

Trudno powiedzieć, co tak naprawdę grają, bo w ich muzyce jest wszystko to, co najlepsze w amerykańskiej tradycji muzycznej: blues, gospel, elementy tradycyjnych nowoorleańskich brzmień – jazzu i zydeco, oraz szczypta klasycznego rhythm&bluesa.
W przypadku California Honeydrops gatunkowe etykietki są jednak mało ważne; liczy się to, że podczas ich koncertów – czy grają kompozycje własne, czy pożyczone – publiczność nie może odmówić sobie przyjemności wspólnego śpiewania i tańczenia.

Powstali w 2007 roku. Ich pierwsze występy miały miejsce na… ulicach i stacjach metra w ich rodzinnym Oakland w amerykańskim stanie Kalifornia. Wkrótce skrystalizowali swój styl, oparty na grającej w nowoorleańskim stylu sekcji rytmicznej i wokalnych harmoniach, uzupełnionych harmonicznym tłem zapewnianym przez dęciaki.

Lider zespołu, Lech Wierzynski, to urodzony w Warszawie, ale wychowany w Stanach multiinstrumentalista (gitara/śpiew/trąbka). Wspierają go: pianista John Cocuzzi, perkusista Ben Malament, oraz saksofonista Yanos Lustig. Mają na koncie trzy płyty („B Sides”, „Soul Tub” i „Spreadin` Honey”) oraz nominację do amerykańskiej nagrody Blues Music Award w kategorii „Debiut roku 2009”.

Zespół występował przed kilku laty w Polsce, m.in. na znanym „Rawa Blues Festival” w katowickim spodku, zostawiając po sobie jak najlepsze wrażenia.

Bilety w cenie 45 zł dostępne w przedsprzedaży w:

  • salonie firmowym przy ulicy Celników Polskich 14
  • sklepie firmy BIALCON w Rywalu przy ul. Brzeskiej 27, II piętro
  • sklepie muzycznym MUSIC AUDIO ul. Janowska 11 h,i,j