Koncert jazzowy dedykowany Paniom

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja „Verona”
zapraszają na koncert dedykowany Paniom, w wykonaniu Podlaskiego Kwartetu Jazzowego w którym wystąpi m.in. znany warszawski multiinstrumentalista i wokalista Wojciech Milewski wspierany przez lubelskiego pianistę Pawła Odoszewskiego oraz bialskich muzyków z Jazz z Trio : kontrabasistę Jarosława Michaluka oraz grającego na perkusji Radosława Żyłę.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiele znanych nastrojowych światowych standardów jak: SATIN DOLL, FLY ME TO THE MOON, YOU ARE THE SANSHINE OF MY LOVE, BEAUTIFUL LOVE,LATELY, TANGERINE i in. Zaplanowany jest też występ- niespodzianka w wykonaniu ujazzowionej młodzieży.

Koncert odbędzie się 7 marca 2017r. godz.20.30 w restauracji „Verona” w Białej Podlaskiej ul. Janowska 4/8 tel. 83/ 344 20 20 Bilety w cenie 30 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie.

Wojciech Milewski – śpiew, harmonijka chromatyczna, trąbka/
Paweł Odoszewski – piano
Jarosław Michaluk – kontrabas
Radosław Żyła – perkusja

Wojtek Milewski swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu, prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Blues Fellows, z którym występował na wszystkich polskich festiwalach jazzu tradycyjnego.

Z zespołem Blues Fellows Wojtek nagrał dotychczas dwie płyty CD:(„Powracająca melodyjka” i „Caravan”)
Równolegle, od ponad 10 lat gra jazz na harmonijce chromatycznej. W 2012 zainicjował powstanie kwartetu We4, do składu którego zaprosił Karola Szymanowskiego (wibrafon), Grzegorza Nadolnego (kontrabas) i Piotra Biskupskiego (perkusja). W tym składzie, w roku 2013 zespół wydał swoją pierwszą płytę p.t. „Harmonijnie”. We4 posiada również autorski program na kwartet jazzowy i orkiestrę kameralną, który był premierowo zaprezentowany w filharmonii w Krakowie.