IV Biała Blues Festival

IV Międzynarodowy Biała Blues Festival
8 maja 2011 godz. 17:00, Biała Podlaska, aula AWF ul. Akademicka 2

Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
kontakt: 502 684 222
Dyrektor Festiwalu: Jarosław Michaluk
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Andrzej Czapski
Patronat medialny m.in.: czasopismo „Twój Blues”, „Jazz Forum”, TVP Lublin, Radio Lublin

Sponsor Główny:

Wystąpią:

  • ZESPÓŁ WHY DUCKY ?/PL/
  • THE KRISSY MATTHEWS BAND/UK, PL/
  • KEITH DUNN & POWER SET/USA, PL/

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży:

  • Klub Muzyczny „Verona cafe” ul. Janowska 4/8 tel. 83/344 20 20
  • Hotel „Capitol” ul. Reymonta 3 tel. 83/343 49 95
  • Sklep Muzyczny „Music Audio” ul. Janowska 11i tel. 83/ 342 57 47

Biała Blues Festival mimo krótkiej historii, stał się festiwalem znanym nie tylko w regionie, ale i w Polsce. A to za sprawą m.in. wykonawców jacy na nim występują. A gościli tu : Mike Russel Band/USA/, Wanda Johnson/USA/, Lester Kidson/Canada/, Patsy Gamble/UK/,Charlie Slavik & St.Johnny Band/CZ/, Martyna Jakubowicz, Jorgos Skolias, Sławek Wierzcholski z Nocna Zmianą Bluesa i inni. Organizatorzy starają się zapraszać artystów o różnej proweniencji, aby móc przez to zaprezentować wiele odmian tej niezwykłej muzyki. Festiwal ma formę prezentacji, a nie konkursu. Jedyną nagrodą mogą być …brawa !!!

Zespół Why Ducky?

Zadebiutowali podczas V Spring Blues Night w 2002r. Grupa skupia dziewięciu doświadczonych muzyków, grających przedtem w takich formacjach jak m.in. Old Timers, Blues Market, Antykwariat, biorących udział w wielu znaczących festiwalach muzycznych (Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge i in.).Muzyka jaką wykonują to przykład radosnego grania z wyraźnymi elementami bluesa i funky. Inspirują się m.in. twórczością Tower of Power, Blood Sweat & Tears, Chicago.

Ciechanowsko – warszawsko – mławska grupa Why Ducky? od kilku lat konsekwentnie pracuje na swój autentyczny sukces. Ich debiutancka płyta zdobyła III miejsce w plebiscycie Blues Online na płytę roku 2010.
Skład: Stanisław Antośkiewicz – wokal, harmonijka, Wojciech Jabłoński – saksofon tenorowy ,Wiesław Moszczyński – saksofon barytonowy ,Konrad Lusawa – saksofon altowy , Artur Mikołajski – organy Hammonda, piano ,Leszek Jakubczak – gitara ,Darek Skowroński – gitara, Jan Gajewski – gitara basowa , Jarek Gaś – perkusja

Krissy Matthews Band/UK, PL/

Krissy Matthews – Pół – Norweg, pół – Brytyjczyk Ten dziś zaledwie dziewiętnastoletni muzyk, gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12 ,kiedy to na
festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej
przez samego Johna Mayalla &The Bluesbreakers!!!!

Wtedy to został okrzyknięty „Cudownym dzieckiem”.
Sam Krissy określa swoja muzykę jako Blues-Rock-Roots music. W jego grze
można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee
Hooker, Albert King.
Na swojej trasie koncertowej w naszym kraju, Krissy wystąpi z zespołem cenionego basisty Łukasza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca – bas, Tomek Dominik –perkusja , Jacek Prokopowicz – organy Hammonda

Keith Dunn & Power Set/USA, PL/

Keith Dunn Syn pieśniarza gospel, wnuk pastora baptystów, bratanek legendarnego Jimmi McCraclina – oto jego klasyczny, bluesowy rodowód.
Szlify muzyczne Keith zdobywał jako członek kościelnego chóru baptystów w Roxbury. Przez następne dwa lata grał na harmonijce ustnej towarzysząc ulicznym muzykom. W przeciągu kilku następnych lat miał okazję obejrzeć na żywo takie legendy jak: B.BKing, John Lee Hooker, Memfis Slim, Bob Marley czy Jimi Hendrix. Jednak największy wpływ na jego muzyczny rozwój miało spotkanie z Muddy Watersem, któremu podczas rozmowy, Keith obiecał , że będzie kontynuatorem bluesowej tradycji.

Keith Dunn ma w swoim dorobku koncerty i nagrania z tej klasy muzykami co Pinetop Perkins, Joe Louis Walker i Jimmi Rogers oraz występy w takich miejscach jak Filmore w San Francisco, Bottom Line w Chicago czy nowojorska Lone Star Cafe. Z zespołem Dunn-Packer Band koncertował szlakiem „Orient Express”, grał z Joe Louis Walkerem w „Meridion” w Paryżu.
W 1998 roku nagrał i wydał płytę pt. ”Alone with the blues”, o tyle niezwykłą, że wystąpił na niej solo.

Power Set Adama Wendta
Zespół z gościnnie występującym Keithem Dunnem prezentuje nurt muzyki, która łączy w sobie zarówno elementy jazzu, rhythm&bluesa jak i mocno osadzonego w tradycji bluesa.

W repertuarze zespołu znajdziemy standardy muzyki bluesowej jak i utwory o charakterze swingowym czy wręcz o zabarwieniu rock&rollowym. Zespół nie stroni również od nastrojowych ballad, które spotykają się ze szczególnie ciepłym przyjęciem publiczności.

Adam Wendt
Jeden z czołowych polskich saksofonistów, laureat wielu nagród, współtwórca sukcesu i repertuaru grupy Walk Away.

Nagrywał i koncertował z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn. Koncertuje z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju. W 1990 roku Walk Away z Urszulą Dudziak otwierali europejskie koncerty Milesa Davisa.

Dotychczas wziął udział w nagraniu ok. 50 płyt nie tylko jako saksofonista, ale również jako kompozytor i aranżer. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach. Jako solista i muzyk sesyjny współpracował z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop (m.in.E.Bem, L. Szafran, M.Szcześniak, G.Ciechowski, G.Łobaszewska, K.Prońko).

Skład zespołu dopełniają czołowi polscy muzycy:

  • Przemysław Raminiak- piano
  • Marcin Jahr- perkusja